نمای اسپایدر

نمای اسپایدر به عنوان یک نمای ثابت نقطه ای (point fixed glass) امروزه از پر کاربردترین نماهای مدرن شیشه در مقایسه با سیستمهای مشابه مانند کرتین وال می باشد. این نوع نما بعلت سیستمهای متنوع سازه ای اعم از سازه اصلی (کابل، راد و شیشه) و فرعی (یراق آلات اسپایدر) و شیشه های متصله و همچنین ایجاد سطح شفاف گسترده نما بعلت عدم وجود فریمهای نگهدارنده شیشه، سیل عظیمی از توجهات به خصوص از جانب معماران را به خود معطوف داشته است.

سازه های پشتیبان نمای اسپایدر

یکی از مزیت های نمای اسپایدر استفاده از سیستم های نگهدارنده متنوع می باشد ، به عنوان نمونه می توان از سازه های فلزی با مقاطع مختلف لوله ای و مربعی ، کابل ها ، خرپاها و رادها نام برد. امروزه یکی از پرکاربردترین نوع سازه های نگهدارنده استفاده از سازه های شیشه ای در نمای اسپایدر است که دید کاملا شفاف از نمای ساختمان را به کاربران می دهد.

در انتخاب نوع سازه مهمترین نکته مقاومت نهایی سازه در مقابل نیروهای وارده مانند بارمرده وزن نما ، بارزنده بر سقف های شیشه ای و بارهای عمود بر صفحه مانند باد و زلزله می باشد.

 

توجیه اقتصادی استفاده از نماهای اسپایدر

برخلاف باور عمومی که نمای اسپایدر را از نماهای گران ساختمانی معرفی می کنند ، اگر با دید فنی و مهندسی در انتخاب نوع نمای اسپایدر بکار ، شیشه بکار رفته و یرآق آلات از دقت کافی بهره گرفته شود می توان از نمای اسپایدر بعنوان نماهای بسیار موجه اقتصادی در مقایسه با سیستم های مشابه مانند کرتین وال نام برد.

بطور کلی می توان از موارد زیر در راستای بهینه نمودن نمای اسپایدر بهره برد:

  • استفاده از مدول حداکثری شیشه ها با درنظر گرفتن ابعاد جام خام شیشه
  • استفاده از یراق آلات اسپایدر سبکتر با انجام محاسبات مربوطه
  • سبک سازی سازه ها (بعنوان نمونه استفاده از سازه های پاندولی در ویترین ها و نماها)

 

 یراق الات اسپایدر

اتصالات اسپایدر وزن شیشه را تحمل کرده و بار آن را به سازه اصلی انتقال می دهند. در مقایسه با سیستمهای مشابه، اتصالات اسپایدر هر پنل شیشه ای را بوسیله ۴ نقطه نگهداشته و علاوه بر کم نمودن سایز سازه اصلی، شفافیت حجمی نما را افزایش می دهد. نوع یراق الات اسپایدر به نوع شیشه و سازه نگهدارنده پوسته نما بستگی دارد

 

نمای اسپایدر کابلی

یکی از سیستم های اتصال نمای اسپایدر، نمای اسپایدر با سیستم نگهدارنده کابل می باشد. این نما دارای یراق آلات مخصوص بوده و از کابل افقی و عمودی جهت تحمل نیروهای ثقلی ( وزن شیشه ها) و مورب جهت خنثی نمودن نیروهای عمود بر صفحه و باد استفاده می شود.

 

نحوه اتصال نمای اسپایدر 

شیوه های مختلفی جهت اتصال شیشه به زمین وجود دارد. دو روش مورد مطالعه قرار گرفته مناسب جهت اتصال فوق به شرح ذیل است:

الف ـ قرار گرفتن شیشه بر روی OKB   (شکل ۱)

ب ـ در روش دوم اجازه برخورد شیشه با زمین داده نمیشود اما یک فاصله (gap) ما بین بوجود می آید. (شکل ۲)

که یک خط سایه در نما ایجاد می کند. این روش به دو دلیل ترجیح داده می شود.

۱- در این ایده شیشه ها کاملاً معلق دیده می شوند.

۲- gap ایجاد شده فاصله ای بین دو ماده غیر همجنس ایجاد می کند.

شکل۲-۱ و ۲-۲ مقطع و پلان طرح شماره دو

شکل۲-۳ نشانگر طرح چگونگی فصل مشترک شیشه و زمین بوده و فاصله بوجود آمده سبب جدایی دو ماده غیر همجنس می شود

شکل ۲-۴ نشانگر طرح سه بعدی آلومینیم پشت شیشه است

 

figure

 

 

   مزیت نمای اسپایدر نسبت به کرتین وال

ـ همانطور که می دانید سه نوع نمای کرتین وال شیشه ای داریم، فریم لس، لامل و اسپایدری

نوع اول که با استفاده از فریم بندی فلزی انجام میگیرد سالهاست که منسوخ شده است. در مورد لامل باید به این نکته توجه داشت که چنانچه وزن شیشه مورد نظر با افزایش ابعاد یا تعداد لایه های شیشه بطور قابل ملاحظه ای افزایش یابد برای تحمل نیروی وزن حاصل شده نیاز به افزایش سطح مقطع پروفیهای افقی و یا تقویت آنها به روش Rainlover نمودن لامل ها می باشد. که این امر علاوه بر ایجاد خطوط پهن و آزاردادن دید ناظر، وزن قابل ملاحظه ای را نیزساختمان تحمیل می نماید ولی در سیستمهای اسپایدری در صورت نیاز به تقویت سازه در زمان افزایش ابعاد با لایه های شیشه فقط با افزایش اندازه یراق آلات اسپایدر صورت می گیرد و وزن یراق آلات بطور خیلی نا محسوس افزایش می یابد و از نظر معماری نیز بزرگ کردن یراق آلات زیبایی خاصی به کل نما می بخشد.

از دیگر مزایای سیستم اسپایدری بر لامل عدم وجود هیچگونه خطوط افقی و عمودی در سطح نمای شیشه ای می باشد، و با این سیستم یک سطح کاملاً یک دست بدون هیچگونه عارضه ای میباشیم.

 

انعطاف پذیری و فرم پذیری نماهای شیشه ای با سیستم اسپایدری

تنوع زیاد از انواع یراق آلات اسپایدری این امکان را به طراح می دهد که هر نوع Shape و فرمی را که مد نظر اوست به سطح و نمای شیشه ای خود بدهد. حتی اگر فرم مد نظر وی طوری باشد که با یراق آلات موجود امکان اجرای آن وجود نداشته باشد می توان با کمک کارشناسان طراحی صنعتی کارخانه ها یراق مورد نظر را طراحی و تولید نمود.

 

یکی از ضعفهای نماهای اسپایدری در گذشته عایق نبودن خوب آنها در مقایسه با نماهای لامل بود؛ چه تمهیداتی برای حل این معضل اندیشیده شده است؟

در سالهای اخیر کارخانه های بزرگ تولید کننده شیشه در ایران مانند بشیر و ونوس به تکنولوژی ساخت شیشه های دوجداره یا حتی چند جداره اسپایدری رسیده اند.

اجرای بیش از ۲۰۰۰۰ متر مربع از این نوع شیشه ها توسط این مجموعه گواه این مدعاست . بطور کلی اجرای هر نوع ساختار شیشه ای که در لامل قابل اجرا باشد در نماهای اسپایدری نیز ممکن است.
 

امکان بازشو کردن نمای اسپایدر

شرکتهای تولید کننده یراق آلات اسپایدری این کمبود را با طراحی و تولید سیستم های بازشو اسپایدری مرتفع نموده اند. گفتنی است شرکت ایستا اولین و تنها مجموعه ای است که در ایران این سیستم را اجرا نموده است.

 

عملکرد سیستم های اسپایدری در برابر زلزله و طوفانهای شدید

بدلیل عدم وجود فریم برای نگهداشتن شیشه و انتقال وزن به سازه بوسیله روتلها و معلق بودن شیشه ها، در هنگام جابجایی های ناشی از تنش نیروهای وارد به ساختمان؛ عملکرد این سیستم فوق العاده است، همچنین بخاطر درز یک سانتیمتری بین شیشه ها امکان برخورد شیشه ها و لبه به لبه شدن آنها تقریباً غیر ممکن است.

 

جنس یراق آلات اسپایدر و آزمایشات مربوطه

کلیه یراق آلات از جنس استیل ۳۱۶ بوده و دارای ضمانت عدم زنگ زدگی و کاهش کیفیت در شرایط مرطوب می­باشد. ترکیب شیمیایی و کاهش مقطع کششی در آزمایشات زیر ارائه شده است.

table