نمای اسپایدر پروژه برزیل تحویل گردید
۱۳۹۴-۰۴-۱۶
نقش مدلسازی نمای ساختمان در مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM
۱۳۹۴-۰۴-۲۳

نمای اسپایدر پروژه آرک سعادت آباد تحویل قطعی گردید

پروژه آرک واقع در بلوار دریا به متراژ ۲۵۰ مترمربع با نمای اسپایدر پوشش داده شده است. در این نما از سیستم های متنوعی بعنوان سازه پشتیبان اسپایدر بهره گرفته شده است. ورودی اصلی پروژه از نوع فین گلس finglass بوده که در آن از سازه شیشه ای بعنوان سازه اصلی استفاده شده است. در نمای شمالی و اصلی ساختمان از شیشه ultra clear بلژیک بهره گرفته شده است. در نمای جنوبی پروژه از شیشه ایرانی استفاده شده است. آسانسور اصلی ساختمان شیشه ای بوده و از سازه آسانسور بعنوان سازه پشتیبان اسپایدر استفاده می گردد. ورودی طبقات با استفاده از لوله اسپایدر نماسازی شده است. تمامی درب های ساختمان شامل درب های اصلی ساختمان و ورودی طبقات از سیستم های اسپایدر استفاده شده است.

نمای اسپایدر پروژه آرک با استفاده از شیشه ultra clear بلژیک

نمای اسپایدر پروژه آرک

 

 

finglass (3)

نمای اسپایدر پروژه آرک finglass

 

با توجه به ارتفاع کم ویترین ها و نیاز به شفافیت کامل ویترین شیشه ها از نوع شیشه بلژیکی ۱۰ میلیمتر سکوریت در نمای اصلی شمالی مجتمع و از شیشه ۱۰ میلیمتر سکوریت ایرانی در نمای جنوبی مشرف به حیاط بهره گرفته شده است.

آسانسور مجتمع در طبقه همکف تماما شیشه ای بوده و از اسکلت اصلی آسانسور جهت اتصال اسپایدر ها بهره گرفته شده است. در طبقات آسانسور از سه طرف محصور بوده و تنها سمت راه پله ها شیشه شده است.

کلی دربهای راهروها در طبقات و پارکینگ ها تماما شیشه ای و با استفاده از یراق آلات اسپایدری متصل گردیده است.

نرده های راه پله ها با استفاده از ترکیب چوب و شیشه نمای زیبایی به این بخش از ساختمان بخشیده است.

حدفاصل راهروها و آسانسور نیزدارای یک دیواره شیشه ای می باشد که با استفاده از لوله استیل و یراق مخصوص نماسازی شده است.