پروژه اسپایدر آسمان یزد

پروژه آسمان با كاربری اداری تجاری واقع در بلوار جمهوری شهر یزد و از جلوه های مدرن این شهر در مجاورت بافت سنتی حفظ شده آن می باشد.
كارفرمای پروژه آسمان یزد جناب آقای دكتر زارعی می باشند و متراژ نمای اسپایدر اجرا شده حدودا 700 متر برآورد گردیده است. ضلع شمال شرقی نمای اصلی مجتمع از نمایی مخروطی شكل شیشه ای با سیستم اجرای اسپایدر بوده كه بوسیله مكعب تشكیل شده از دو طبقه میانی به دو قسمت تقسیم شده است.
با توجه به كاربری اداری طبقات و وجود بالكن هایی در طبقات سوم و هفتم در این پروژه وجود بازشو در نمای اسپایدر امری اجتناب ناپذیر بوده و با دیتیل اختصاصی و طراحی شده توسط دفتر فنی ایستا اجرا گردیده است.
سازه نگهدارنده اسپایدر لوله استیل بوده و خطوط شیشه در باكس های پایینی و بالایی مجتمع كاملا منطبق می باشد بطوری كه شیشه ها با عرض 140 سانتیمتر در ترازهای پایینی به عرض های 2 متر در ترازهای بالایی می رسند. طبقه دهم مجتمع با كاربری رستوران دارای دید 360 درجه شیشه ای می باشد. نوع شیشه در این مجتمع متشكل از دولایه شیشه شش میلیمتر و لمینیت شده می باشد. یراق الات اسپایدر استیل 316 بوده و ساخت شركت Dongtian می باشد.