کلمپ
نوعی از سیستم اسپایدر می باشد، در این سیستم شیشه ها سوراخ نشده و یراق فوق در فواصل مابین شیشه قرار میگیرد. همانگونه که مشخص است کلیه یراق ها دارای نشیمن گاهی بعنوان تکیه گاه شیشه دارند.
روتل
پیچهای نگهدارنده شیشه که بار وزن شیشه را به یراق آلات اسپایدر منتقل می کنند و بسته به نوع و ضخامت شیشه دارای انوع مختلف می باشند.

راد کششی
تلفیقی از ظرافت و استحکام که بعنوان سازه اصلی نما استفاده می گردد. این سیستم می تواند نگهدارنده اسپایدر یا کلمپ باشد و عمدتاً برای ویترینها و برای افزایش دید ناظرین استفاده می شود. نمونه های اجرا شده آن را میتوانید در صفحه پروژه های انجام گرفته ملاحظه نمایید.
اسپایدر فلزی
این نوع یراق آلات اسپایدر مخصوص استفاده در سازه های فلزی مانند خرپاها، رادها و ... می باشند و وزن شیشه را به سازه اصلی منتقل می کنند.

اسپایدر فین گلس
این نوع یراق آلات مخصوص استفاده بر روی سازه های شیشه ای می باشند که بهترین کاربرد را در ویترینهای تجاری دارند و سبب شفافیت کامل نمای اسپایدر می شوند به گونه ای که هیچگونه سازه ای در آن مشاهده نمی شود.
یراق آلات بازشو
بازشوهاي متناسب با سيستم اسپايدر كه به صورت كاملا فريملس مشاهده ميشوند.يراق آلات فوق بايد بسته به نوع پروژه و ديدمهندسي طراحي گردد.